Yeni Bir Şehir Çerkezköy

Bizim Şehrimizi anlatmaya nereden başlasak diye düşündük ve ön plana sanayi alanları çıktı. Organize sanayi bölgesinde çeşitli büyüklüklerde 62,000 personel istihdam edilmektedir. Bu sayının 30,000’lik bir kısmını Çerkezköy halkı oluşturmaktadır. Yine bununla birlikte doğru orantılı olarak Çerkezköy nüfüsu artmaktadır. Konut ihtiyacı bu şekilde her geçen gün artmaktadır. Bu durum şehre olan ilgiyi ve ev taşımacılığını ön plana çıkartmaktadır.

Çerkezköy sosyal yaşam bakımında gelişmeye açık ancak kültürel tanıtım açısından henüz çok iyi tanıtılamamaktadır. Örneğin neyi meşhurdur sorusuna net bir cevap alınamamaktadır. Diğer bir açıdan bakıldığında şehirde kafeler, restaurantlar, giyim, alışveriş alanları bir hayli fazla bir şekilde mevcuttur.

Şehirde esnaf ve memur harici %90 geçim kaynağı işçiliktir. En büyük sanayi kuruluşları sırasında yaklaşık 4 bin kişiye iş sağlayan B/S/H ve Hema Endüstri sayılabilir. İş saatleri içerisinde Çerkezköy hayalet bir şehri andırıyor.

Evinizi Taşıyamaya karar verdiğinizde Öncelikle çalıştığınız şirketin evinize olan uzaklığı ve servis güzergahlarını net bir biçimde öğrenmeniz gerekmektedir.

Çocuklarınız eğitim ihtiyaçlarını karşılamaları açısından okullara yakın ve servis güzergahlarında olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Şehir Merkezine yakın olması sizin insani sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamanız açısından önem göstermektedir.Örneğin Tepe emlak konutlarından bir daire içerisine taşınacağınızda şehre uzaklığı sizi etkileyecek bir etmen olacaktır. Bu durumu gözetmeniz gerekir.

Kısacası evini Çerkezköy’e taşımak isteyenler öncelikle planlarını iş durumlarına göre yapmalıdırlar.

Çerkezköy’de Hepinize Mutlu Bir Yaşam Dileriz.

çerkezköy

çerkezköy