Evden eve taşımacılık

Yaz aylarında özellikle tercih edilen ev taşıma işlemlerinden sizlerde faydalanmak isteyenlerdenseniz haberimizi mutlaka okumalı ve uzmanlarımızın görüşlerine kulak vermelisiniz.

Birçok aile lise – niversite tercihleri, tayin ve atama işlemleri ve daha birçok sebepten dolayı ev taşıma telaşına girmiş durumda. Özellikle 2015 – 2016 eğitim öğretim yılının başlamasından önce taşıma telaşını atlatmak isteyen aileler gerek hızlı, kolay ve kendilerinin daha az emek harcamaları gibi sebeplerden dolayı evden eve taşımacılık sektöründe hizmet veren firmaları tercih etmektedirler. Evinizden eşyalarınızı alıp, taşıyacağınız diğer mekana sizlerin eli değmeden taşıma işlemi yapılmakta hatta birçok firma kurulum ve montajı dahi üstlenmektedir. Peki bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların nelere dikkat etmesi gerekiyor, neler yapmalılar?

Uzmanlar evden eve taşımacılık sektöründen faydalanmak isteyenleri uyarıda bulundu. Yapılan araştırmalara göre bu taşımacılık sektöründe sık sık yaşanan sorunlara dikkat çekildi ve tavsiyelerde bulunuldu. Evden eve taşımacılık hizmetinden yararlanıp bu konuda tüketici haklarına ve gerekli mercilere şikayette bulunanların sayıları oldukça fazla. Bu sektörün canlanması akabinde merdiven altı, ruhsatsız, sigortasız ve izinsiz taşımacılık yapan topluluklarında oluşmasına sebebiyet verdi. Gerekli araştırma yapılmadan, bilinçsizce zamandan ve emekten tasarruf etmek adına seçilen firmaların güven vermediği, birçoğunun eşyalara zarar verip veya eşyayı teslim etmeden ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Uzmanlar ise tüm bu sorunlar ile karşı karşıya kalmak yerine birkaç öneri ile bu sorunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu altını çizdi. Öncelikle bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların seçecekleri firma veya şirketler konusunda detaylı araştırma yapıp, gerekirse kuruluşların yaptıkları hizmetleri göz önünde bulundurarak tercih yapmalarını öneriyor. Aynı zamanda altını çizdikleri bir diğer unsur ise şirketler arasında eşyalara sigorta sağlayacak olan firmaları tercih etmeleri. Vatandaşın evden eve taşımacılık yapmadan mutlaka eşyalarına teminat yani sigorta sağlanıp sağlanmadığına mutlaka dikkat etmelidirler. Sigorta garantisi verilmesi aynı zamanda eşyanızın da garantiye alındığını gösterir keza şirketinde yasal olduğunu vurgulayan niteliklerden biridir. Aksi halde sigortasız eşya teslim etmeniz taşınmasını istediğini ettiğiniz eşyalarınıza, kaza, kırılma veya taşıma esnasında yaşanacak herhangi bir sorun ardından firmanın zararı karşılamaması demektir ki bu oldukça sık karşılaşılan ve şikayet edilen sorunların başında gelmektedir. Sigortasız eşya taşıma işlemi yapacak olan firmaların tercih edilmemesi, firmanın güvenilirliği ve yasal olmasına dikkat edilerek tercih yapılması, taşınacak eşyaların listesi ve belgelenmesi gibi unsurlara dikkat ederek evden eve taşımacılık hizmetinden güvenle yararlanmanın mümkün olduğu belirtiliyor.

evden eve taşımacılık

evden eve taşımacılık